Saeima konceptuāli atbalsta nolīguma par padziļinātu partnerību un sadarbību starp ES un Kazahstānu ratificēšanu

MIL OSI – Source: Parliament of Latvia in Latvian – Press Release/Statement

Headline: Saeima konceptuāli atbalsta nolīguma par padziļinātu partnerību un sadarbību starp ES un Kazahstānu ratificēšanu

(26.05.2016.)

Saeima ceturtdien, 26.maijā, pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu “Par Padziļinātu partnerības un sadarbības nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Kazahstānas Republiku, no otras puses”, tādējādi konceptuāli atbalstot šī nolīguma ratificēšanu. 

Līdz ar nolīguma apstiprināšanu visās Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Savienības Padomē būs izveidots mūsdienīgs tiesiskais ietvars Eiropas Savienības un Kazahstānas attiecībām. Tas sekmēs Kazahstānas tuvināšanos Eiropas Savienībai un sniegs iespēju veicināt Latvijas un Kazahstānas sadarbību ekonomikā, tostarp investīciju jomā, teikts likumprojekta anotācijā. 

Nolīgums attiecas uz pušu politisko dialogu, kā arī uz sadarbību tādās jomās kā, piemēram, tirdzniecība, drošība, migrācija, finanses un tieslietas. 

Kazahstāna būs pirmā Centrālāzijas valsts, kas ar Eiropas Savienību noslēgusi nolīgumu par padziļinātu partnerību un sadarbību. 

Saeimas Preses dienests