Valsts prezidents ASEM samitā Mongolijā pārrunās transporta un loģistikas jautājumus

MIL OSI – Source: President of Latvia in Latvian – Press Release/Statement

Headline: Valsts prezidents ASEM samitā Mongolijā pārrunās transporta un loģistikas jautājumus

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 13.-17.jūlijā piedalīsies Āzijas – Eiropas sanāksmes (ASEM) 11.samitā Ulanbatorā, Mongolijā. Tajā notiks valstu un valdību vadītāju diskusijas par ciešāku politisku, ekonomisku un kultūras sadarbību starp Eiropas un Āzijas valstīm. 

Samitā iecerēts padziļināti pārrunāt valstu sadarbību transporta un loģistikas jomā. Latvija par vienu no savām prioritātēm ir izvirzījusi tranzīta kravu piesaisti no Āzijas reģiona, tāpēc Valsts prezidents plāno pārrunāt transporta un loģistikas jautājumus gan samita ietvaros, gan iespējamo divpusējo tikšanos laikā. 

ASEM samits šogad atzīmēs 20.gadadienu, tajā piedalīsies 51 Eiropas un Āzijas valstu un valdību vadītājs, kā arī ES augstākās amatpersonas – Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Samitā, kura tēma ir “ASEM 20 gadi: partnerība nākotnei, attīstot savienojamību”, plānots izvērtēt 20 gadu laikā sasniegto politiskajā, ekonomiskajā, sociālajā, kultūras un cilvēku sakaru jomā. Iecerēts pārrunāt Āzijas un Eiropas savienojamības aspektus, darba metodes, nākotnes perspektīvas, kā arī diskutēt par klimata izmaiņām, ilgtspējīgu attīstību, daudzpusēju tirdzniecības sistēmu, katastrofu seku novēršanu un menedžmentu, enerģijas drošību, pārtikas drošību un citiem jautājumiem. 

ASEM izveidoja 1996.gadā kā Eiropas un Āzijas dialoga un sadarbības forumu. Ik pēc diviem gadiem ASEM valstu un valdību vadītāji tiekas samitā, lai noteiktu ASEM prioritātes. Šie samiti notiek pārmaiņus Āzijā un Eiropā.