Valsts prezidents sarunās ar Indijas, Singapūras un Mongolijas līderiem aicina aktivizēt ekonomisko un politisko sadarbību

MIL OSI – Source: President of Latvia in Latvian – Press Release/Statement

Headline: Valsts prezidents sarunās ar Indijas, Singapūras un Mongolijas līderiem aicina aktivizēt ekonomisko un politisko sadarbību

Latvijas mērķis ir padziļināt ekonomisko un politisko divpusējo sadarbību ar Āzijas reģiona valstīm, apliecināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Āzijas – Eiropas sanāksmes (ASEM) ietvaros Ulanbatorā, Mongolijā tiekoties ar Indijas, Singapūras un Mongolijas līderiem. Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas priekšrocības ir izdevīgais ģeogrāfiskais novietojums un piedāvājums transporta, loģistikas, pārtikas industrijas, farmācijas un izglītības jomā.„Sadarbībā ar Indiju mēs redzam lielu potenciālu, īpaši tādās nozarēs kā transports, loģistika,  informācijas tehnoloģijas, izglītība un farmācija,” tiekoties ar Indijas viceprezidentu Muhamedu Hamidu Ansari, teica Raimonds Vējonis. Valsts prezidents uzsvēra Rīgas kā reģionālā centra nozīmi, kas ļautu attīstīt Baltijas valstu sadarbību ar Indiju ekonomikas, kultūras un diplomātisko sakaru jomā. Raimonds Vējonis un Indijas viceprezidents atzīmēja iespējas attīstīt abpusējus biznesa kontaktus, kā arī veicināt tūrismu un zinātnieku sadarbību. Raimonds Vējonis norādīja, ka ir svarīgi, lai kļūtu intensīvāki arī abu valstu politiskie kontakti, pastiprinot sadarbību starptautiskajās institūcijās.Tikšanās laikā ar Mongolijas prezidentu Elbegdoržu Cahjagīnu Raimonds Vējonis aicināja noslēgt Latvijas un Mongolijas starpvaldību nolīgumu, lai veicinātu starptautisko gaisa satiksmi starp abām valstīm, kas būtu ļoti nozīmīgi, gan tuvinot abu valstu biznesa aprindas, gan attīstot tūrisma saiknes. Tāpat pēc iespējas ātrāk būtu jāparaksta Latvijas un Mongolijas līgums par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokļiem. “Zinot, ka Mongolijas jauniešiem ir interese par studijām Latvijā, nepieciešams arī pastiprināt sadarbību izglītībā,” teica Raimonds Vējonis. Valsts prezidents uzaicināja savu Mongolijas kolēģi ierasties oficiālā vizītē Latvijā.

Sarunā ar Singapūras Republikas premjerministru Li Sjaņlunu Valsts prezidents aicināja izvērtēt Singapūras nerezidējošā vēstnieka Latvijā vai goda konsula nozīmēšanu, kas būtiski attīstītu abu valstu attiecības. “Vēlamies attīstīt ekonomisko un politisko sadarbību ar Singapūru, kas ir viens no mūsu nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem Dienvidaustrumāzijā,” teica Raimonds Vējonis. Valsts prezidents arī ielūdza Singapūras prezidentu Toniju Tankenjamu uz Latvijas Simtgades atzīmēšanu 2018. gadā.

Samitā “ASEM 20 gadi: partnerība nākotnei, attīstot savienojamību” piedalās 51 Eiropas un Āzijas valstu un valdību vadītājs, kā arī Eiropas Savienības augstākās amatpersonas. Samitā tiek apspriesti veidi, kā Eiropai un Āzijai efektīvāk sadarboties, lai risinātu aktuālos ekonomiskās attīstības un drošības jautājumus.

ASEM izveidots 1996. gadā kā Eiropas un Āzijas dialoga un sadarbības forums. Ik pēc diviem gadiem ASEM valstu un valdību vadītāji tiekas samitā, lai noteiktu ASEM prioritātes. Šie samiti notiek pārmaiņus Āzijā un Eiropā.