Wiceminister Kwieciński spotkał się z ambasador Chorwacji

MIL OSI – Source: Poland Ministry of the Economy in Polish – Press Release/Statement

Headline: Wiceminister Kwieciński spotkał się z ambasador Chorwacji

Polsko-chorwackie stosunki gospodarcze, zagadnienia związane z organizacją przez Chorwatów pod koniec sierpnia w Dubrowniku Forum pn. „Strenghteinig Europe – Connecting North to South” – to tematy rozmowy wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego z Andreą Bekić, ambasador Republiki Chorwacji. Spotkanie odbyło się 25 lipca br. w siedzibie MR.

W 2015 r. eksport z Polski do Chorwacji  wzrósł o 36,6 proc., a import z Chorwacji o 62,5  proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym, osiągając rekordowy poziom odpowiednio 544,1 mln euro i 167,9 mln euro. W naszym eksporcie dominuje żywność (niemal 1/3) oraz artykuły powszechnego użytku, meble, samochody i części samochodowe, różne wyroby metalowe i produkty chemiczne.

“Nasz eksport do Chorwacji był w ubiegłym roku większy niż chiński, francuski, brytyjski czy rosyjski.  Wysoka dynamika utrzymuje się także w roku bieżącym” – zaznaczył wiceminister Jerzy Kwieciński.

Tegoroczna edycja Forum gospodarczego w Chorwacji odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2016 r. pod hasłem pn. „Strenghteinig Europe – Connecting North to South”. Wezmą w nim udział przedstawiciele państw inicjatywy Adriatyk- Bałtyk- Morze Czarne, w tym Polski.