Valsts prezidents aicina saglabāt ticību saviem spēkiem un Latvijai

MIL OSI – Source: President of Latvia in Latvian – Press Release/Statement

Headline: Valsts prezidents aicina saglabāt ticību saviem spēkiem un Latvijai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien uzrunā pie Brīvības pieminekļa, atzīmējot konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 25. gadadienu, aicināja Latvijas tautu saglabāt ticību sev pašiem un Latvijai, jo kopš neatkarības atgūšanas ir paveikts daudz, un ar to Latvija var lepoties. „Pirms 25 gadiem šķita neticami, ka varam būt Eiropas Savienībā un NATO. Šodien kopā ar citām šo organizāciju valstīm lemjam par Eiropas kopīgo nākotni un dodam savu artavu drošākas pasaules veidošanā,” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš arī uzsvēra, ka nepieciešams saglabāt spēju godīgi izvērtēt padarīto, jo ikdienas negatīvisms un pārspīlētā paškritika atņem spēku un vājina valsti. „Tā mēs noliedzam sava darba augļus un nākotni,” atgādināja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents pateicās Augstākās padomes deputātiem par drosmi pirms 25 gadiem pieņemt būtisko lēmumu atjaunot Latvijas Republiku un viņu darbu Latvijas labā. “Latvija lepojas ar jums. Tauta jums uzticēja sapni par Latvijas valsti, un jūs nepievīlāt,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents tāpat izteica pateicību tām valstīm, kas atbalstīja Latviju ceļā uz valsts neatkarības atjaunošanu, īpaši Lietuvai un Igaunijai, un tuvākajiem kaimiņiem Ziemeļvalstīs – Islandei, Norvēģijai, Somijai, Dānijai un Zviedrijai.

21. augustā pirms 25 gadiem tika pieņemts konstitucionālais likums “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”. Lai atzīmētu šo gadadienu, šodien notiek vairāki svinīgi pasākumi, tajā skaitā ziedu nolikšana un Valsts prezidenta uzruna pie Brīvības pieminekļa.