Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Wicepremier Mateusz Morawiecki z „Cyfrowym Orłem” od branży cyfrowej skupionej w ZIPSEE “Cyfrowa Polska”

By   /   May 17, 2017  /   Comments Off on Wicepremier Mateusz Morawiecki z „Cyfrowym Orłem” od branży cyfrowej skupionej w ZIPSEE “Cyfrowa Polska”

MIL OSI – Source: Poland Ministry of the Economy in Polish – Press Release/Statement

Headline: Wicepremier Mateusz Morawiecki z „Cyfrowym Orłem” od branży cyfrowej skupionej w ZIPSEE “Cyfrowa Polska”

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został wyróżniony nagrodą “Cyfrowego Orła” podczas konferencji pt. “Na drodze zrównoważonego rozwoju”, zorganizowanej przez redakcję portalu wGospodarce.pl oraz Polski Fundusz Rozwoju.
Wicepremier otrzymał nagrodę Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE) “Cyfrowa Polska” – organizacji reprezentującej firmy z branży nowoczesnych technologii. Szef resortu rozwoju został wyróżniony za wkład w rozwój cyfrowej, nowoczesnej innowacyjnej polskiej gospodarki oraz szerzenie idei cyfrowej gospodarki. Nagroda ta została przyznana pierwszy raz w historii związku. 
  Fot. B. Kosiński/MR
W trakcie konferencji wicepremier  Mateusz Morawiecki  mówił o efektach wprowadzenia w życie elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wyjaśniał także, co rozumie pod pojęciem równoważonego rozwoju.

“Konstruując i realizując Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju bierzemy pod uwagę wszystkie elementy gospodarki i staramy się w taki sposób je harmonizować, żeby rozwój był od strony makrogospodarczej, społecznej i mikroekonomicznej zrównoważony” – mówił.

Fot. B.Kosiński/MR
Podkreślił również to, jak ważne jest dbanie o rozwój mniejszych ośrodków miejskich:

“Wyraźnie widać, że nasza polityka społeczna wyrównuje szanse. Podobnie musi funkcjonować polityka rozwojowa, dlatego przesunęliśmy pieniądze do ośrodków mniejszych, do Polski wschodniej, do Polski północno-zachodniej i zachodniej” – wyjaśnił wicepremier Mateusz Morawiecki. 

Dodał, że rząd kładzie nacisk na rozwój zrównoważony, równomiernie obejmujący obszar całego kraju i zapewnia jego finansowanie – elastycznie dysponując środkami budżetowymi, a także uszczelniając system podatkowy.

© Multimedia Investments Ltd Terms of Use/Disclaimer.

    Print       Email

You might also like...

Inflacja w grudniu 2017 roku – komentarz MR

Read More →