Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Ministerstwo Rozwoju wspiera przedsiębiorców w międzynarodowych zamówieniach publicznych

By   /   November 17, 2017  /   Comments Off on Ministerstwo Rozwoju wspiera przedsiębiorców w międzynarodowych zamówieniach publicznych

MIL OSI – Source: Poland Ministry of the Economy in Polish – Headline: Ministerstwo Rozwoju wspiera przedsiębiorców w międzynarodowych zamówieniach publicznych

16 listopada 2017 r. Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowało, w ramach projektu SESAM, seminarium ” Krajowe i zagraniczne zamówienia publiczne po nowemu – pespektywa MŚP”.  
Celem projektu jest popularyzacja przetargów UE wśród małych i średnich przedsiębiorców. Dzięki zaproszonym ekspertom szczegółowo przedstawiono szanse i perspektywy działania na rynku niemieckim i austriackim. Z kolei przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju przedstawili możliwości zwiększenia udziału przedsiębiorców polskich w przetargach organizowanych przez organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ i NATO oraz instrumenty, jakie są przygotowywane dla przedsiębiorców. Reprezentanci PARP omówili praktyczne aspekty funkcjonowania ustawy Prawo zamówień publicznych z perspektywy działania małych i średnich przedsiębiorstw oraz zalety świeżo uruchomionej strony dedykowanej projektowi SESAM.
W dyskusji podkreślano konieczność zwiększenia internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw poprzez udział w przetargach międzynarodowych i zagranicznych. Uczestnicy wskazywali na potrzebę organizowania podobnych wydarzeń informacyjno-promocyjnych, zwłaszcza w regionach przygranicznych na temat możliwości udziału w przetargach w krajach ościennych.
Więcej informacji:
https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/wspolpraca-miedzynarodowa/miedzynarodowe-zamowienia-publiczne/

    Print       Email

You might also like...

Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni

Read More →