Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier Mateusz Morawiecki: Bezpieczeństwo jest czymś fundamentalnie ważnym

By   /   March 29, 2018  /   Comments Off on Premier Mateusz Morawiecki: Bezpieczeństwo jest czymś fundamentalnie ważnym

Source: President of Poland in Polish

Jestem przekonany, że znak firmowy naszego rządu, jakim jest bezpieczeństwo: zarówno finansowe, wewnętrzne, ale w szczególności zewnętrzne – to, które wy, żołnierze zapewniacie – jest czymś fundamentalnie ważnym – mówił premier.

Cieszymy się, że zakupy broni, których dokonujemy, ale również wspólne ćwiczenia i wasza misja oraz podejście jeden za wszystkich, wszyscy za jednego zwiększają bezpieczeństwo Polski – kontynuował szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki złożył żołnierzom Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO życzenia świąteczne podkreślając, że pełniona przez nich służba jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa Polski i całego Sojuszu.

Dziękuję żołnierzom ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii za wspólną służbę w trakcie misji. Dziękuję, że na tej misji międzynarodowej razem tutaj służycie. Staramy się w taki sposób wspólnie ćwiczyć i razem działać, by zapewnić bezpieczeństwo Polsce, ale poprzez to, również bezpieczeństwo NATO – podkreślił na zakończenie premier.

Wojska sojusznicze na co dzień swoją służbę pełnią wraz z polskimi żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Premier Mateusz Morawiecki: Chcemy budować Polskę solidarną, Polskę równych szans

Read More →