Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier Mateusz Morawiecki: Rekordowe zamówienia dla polskich zakładów od polskiej armii

By   /   April 18, 2018  /   Comments Off on Premier Mateusz Morawiecki: Rekordowe zamówienia dla polskich zakładów od polskiej armii

Source: President of Poland in Polish

Nowoczesny i rentowny przemysł zbrojeniowy

Zmiany, które widzę w tym zakładzie idą w dobrym kierunku. Chcemy, żeby polski przemysł zbrojeniowy za kilka lat cieszył się uznaniem na całym świecie– podkreślił szef rządu.

Zwrócił uwagę, że zakłady Jelcz-Laskowice jeszcze kilka lat temu wychodziły ledwie na zero. Znam te zakłady jeszcze z dawnej przeszłości i cieszę się, że stały się zakładami rentownymi, coraz bardziej nowoczesnymi – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył, obecnie inżynierowie z fabryki Jelcza przebywają w Stanach Zjednoczonych, gdzie omawiają szczegóły podpisanego niedawno programu Wisła na zakup baterii rakiet Patriot. Widać wyraźnie, że ta nowoczesność z doświadczeniem idzie w parze i tworzy się coś pięknego. Procent polskich części w tych tutaj tworzonych, produkowanych, montowanych samochodach jest coraz większy – podsumował prezes Rady Ministrów.

Bezpieczne społeczeństwo

Rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się przede wszystkim zapewnić Polakom bezpieczeństwo – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył, by to osiągnąć trzeba przede wszystkim połączyć kilka elementów architektury gospodarczej, społecznej i zbrojeniowej na mapie gospodarczej Polski. I to tutaj w Jelczu – Laskowicach udało się znakomicie.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Russia-South Korea talks

Read More →