Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier zaprezentował rządowy program „Mosty dla regionów”

By   /   May 22, 2018  /   Comments Off on Premier zaprezentował rządowy program „Mosty dla regionów”

Source: President of Poland in Polish

Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę– oświadczył szef rządu.  Dodał, że przez ostanie 25 lat rozwój kraju w dużym stopniu był niezrównoważony, ponieważ duże aglomeracje rozwijały się szybciej. Chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, dla ośrodków powiatowych, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zaprezentował program budowy mostów, który ma usprawnić komunikację w regionach i przyczynić się do ich rozwoju gospodarczego oraz turystycznego. Polska to piękny kraj, poprzecinany rzekami. Chcemy, aby komunikacja pomiędzy poszczególnymi gminami, zwłaszcza tymi po przeciwległych stronach rzek, była łatwiejsza – mówił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że Polska ma „znakomitych inżynierów specjalizujących się w sztuce budowy mostów”. Dodał, że dla rządu będzie to kluczowy program, który będzie finansowany z funduszu budowy dróg lokalnych. W porównaniu do ostatnich kilkudziesięciu lat będzie to największy program budowy mostów w Rzeczypospolitej, tak ważny dla ludzi, solidarności i spójności społecznej – zaznaczył szef rządu. 

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Gros refuses to be blown off course at 30th BMW International Open.

Read More →