Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier w Białej Podlaskiej: Zapewnienie Polakom warunków mieszkaniowych, to nasze zobowiązanie

By   /   May 26, 2018  /   Comments Off on Premier w Białej Podlaskiej: Zapewnienie Polakom warunków mieszkaniowych, to nasze zobowiązanie

Source: President of Poland in Polish

Dawniej mówiło się: ciasne, ale własne. Poprzez nasz program mieszkaniowy, mieszkanie nie musi być takie ciasne, ale może być własne. O to nam właśnie chodzi – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że przestrzeń mieszkaniowa, to też trochę przestrzeń wolności i PiS buduje tę przestrzeń wolności dla Polaków.

Szef rządu zaznaczył, że to pierwszy rząd przez ostatnie 25 lat, z krótkim interwałem na lata 2005-2007, który patrzy wyłącznie przez pryzmat potrzeb ludzi. Jak mówił jesteśmy rządem, który jest przekonany o tym, że musimy patrzeć właśnie na los zwykłych ludzi.

Prezes Rady Ministrów wyraził również nadzieję, że jeśli społeczeństwo polskie zaufa obecnemu rządowi, to takie mieszkania jak w Białej Podlaskiej będą budowane w najbliższych pięciu, dziesięciu latach. Przede wszystkim chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna, a to znaczy, że te cztery największe wartości, o które chodzi całemu społeczeństwu: rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie – to wszystko jak w soczewce ma odzwierciedlenie w programie „Mieszkanie Plus” – przekonywał premier Mateusz Morawiecki.

Program „Mieszkanie Plus” w Białej Podlaskiej

To pierwsze miasto w Polsce, które ruszyło z realizacją rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Pierwszą łopatę pod inwestycję wbito w grudniu 2016 r. Wybudowano 186 mieszkań: 174 dwupokojowych i 12 trzypokojowych oraz 175 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 14 mln 870 tys. zł. 

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Gros refuses to be blown off course at 30th BMW International Open.

Read More →