Premier Mateusz Morawiecki: Polska wizja zjednoczonej Europy wpisuje się w wizję Ojca Świętego

Source: President of Poland in Polish

Bardzo się cieszę, że papież postrzega Polskę jak filar budowy wartości Europy XXI wieku, bo ja też tak patrzę na Europę, jako na kontynent wielkiej nadziei, kontynent, który potrzebuje swoistego renesansu – mówił szef rządu.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że razem z papieżem Franciszkiem podobnie mówili  o UE i Brukseli gdzie decyduje się polityka europejska, wskazując jednocześnie na to, jak ważne jest, wypracowywanie w żmudnym kompromisie indywidualnych polityk wszystkich krajów członkowskich w UE.

Według premiera Mateusza Morawieckiego Ojciec Święty z dużym uznaniem wypowiadał się na temat polityki solidarności oraz polityki prorodzinnej polskiego rządu. Jak dodał, papież Franciszek był bardzo zainteresowany, w jaki sposób Polska rozładowuje napięcia, pomaga stabilizować sytuację w Europie Wschodniej, w Europie Centralnej. Premier poinformował, że w trakcie spotkania mówił m.in. o przyjmowanych w Polsce migrantach z Ukrainy, Czeczenii czy Uzbekistanu.

Szef rządu ocenił rozmowę jako budującą i krzepiącą. Cieszę się, że z głową Kościoła katolickiego myślimy tak bardzo podobnie, właściwie można powiedzieć w ogromnej większości tematów identycznie – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

MIL OSI