Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Minister Jacek Czaputowicz spotkał się z ambasadorami państw Afryki Subsaharyjskiej

By   /   June 14, 2018  /   Comments Off on Minister Jacek Czaputowicz spotkał się z ambasadorami państw Afryki Subsaharyjskiej

Source: Ministry of Foreign Affairs of Poland in Polish

Minister Jacek Czaputowicz spotkał się z ambasadorami państw Afryki Subsaharyjskiej

Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript

14 czerwca 2018

Minister Jacek Czaputowicz spotkał się z ambasadorami państw Afryki Subsaharyjskiej

– Afryka ma ogromny potencjał i możliwości. Polska intensywnie rozwija relacje z państwami tego regionu, czego dowodem jest rosnąca sieć polskich ambasad i biur handlowych na tym kontynencie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas spotkania z ambasadorami państw Afryki Subsaharyjskiej akredytowanymi w Polsce.

W spotkaniu udział wzięli kierownicy placówek dyplomatycznych na co dzień rezydujący w Warszawie (Angoli, Demokratycznej Republiki Konga, RPA, Nigerii i Senegalu), w Berlinie (Burkiny Faso, Dżibuti, Lesotho, Malawi, Mauritiusa, Namibii, Tanzanii, Wybrzeża Kości Słoniowej i Zambii), a także w Rzymie (Kenii). Spotkanie poświęcone było zacieśnianiu współpracy zarówno w wymiarze bilateralnym, jak i na forach wielostronnych, w tym także w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Za szczególnie istotne uznano zwiększenie obrotów handlowych pomiędzy Polską a krajami regionu.

Minister Jacek Czaputowicz podkreślił, że Afryka jest priorytetowym regionem polskiej pomocy rozwojowej. Zwrócił także uwagę na ogromny kapitał, jaki w relacjach dwustronnych stanowią afrykańscy absolwenci polskich uczelni i wyraził nadzieję, że coraz więcej studentów z Afryki będzie korzystać z polskiej oferty stypendialnej. 
Minister Jacek Czaputowicz zachęcił także kraje afrykańskie do otwierania placówek dyplomatycznych w Warszawie, co znacznie ułatwiłoby wzajemne kontakty.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

© 2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych

    Print       Email

You might also like...

Wiederaufbau von Syrien nicht an politische Bedingungen knüpfen

Read More →