Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier Mateusz Morawiecki na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

By   /   June 16, 2018  /   Comments Off on Premier Mateusz Morawiecki na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Source: President of Poland in Polish

Szef rządu wspominając życiorys śp. Prezydenta podkreślił, że jego życie można opisać w powieści, ponieważ godne jest naśladowania. „Lech Kaczyński był inteligentem, który współpracował z robotnikami. Był naukowcem, który poświęcił się działalności urzędniczej i politycznej. Był rewolucjonistą, który dbał o ład moralny. Był wreszcie konserwatystą otwartym na świat. Jego drogą była droga ku wielkie i silnej Polsce” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że powstanie formacji, która zmienia Polskę nie byłoby możliwe, gdy nie działalność śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodał, że „był on osobą łącząca w sobie dwie bardzo ważne cechy: konsekwencję w działaniu z wrażliwością”.

Na zakończenie premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że „jesteśmy tu po to, by wypełniać Pana testament, by iść tymi ścieżkami, które Pan przed nami wyznaczył. My dziś traktujemy Polskę jako miarę wszystkiego. Cokolwiek się stanie – sprawiedliwość będzie, Polska zmartwychwstanie. I ta wiara przybliża nas do tej wielkiej, wymarzonej Polski”.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

РКК «ЭНЕРГИЯ». РАЗРАБОТКА НОВОГО ЭЛЕКТРОРАКЕТНОГО ДВИГАТЕЛЯ

Read More →