Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier Mateusz Morawiecki: Niepodległość warunkuje rozwój gospodarczy, a ona umacnia suwerenność

By   /   June 25, 2018  /   Comments Off on Premier Mateusz Morawiecki: Niepodległość warunkuje rozwój gospodarczy, a ona umacnia suwerenność

Source: President of Poland in Polish

Szef rządu zaznaczył, że wizja rozwoju państwa jest jedną z najważniejszych spraw, na których koncentruje się rząd i przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a ona wiąże się z sukcesem w gospodarce. Polska nie boi się innowacyjności, wizji rozwoju, która powinna inspirować – podkreślił.

Premier Mateusz Morawiecki mówił o potrzebie współpracy przedsiębiorców z administracją centralną i z samorządowcami. Zaznaczył, że rząd stara się zadbać o równy start dla przedsiębiorców poprzez działania takie jak Konstytucja Biznesu i walkę o prawa przedsiębiorców w Unii Europejskiej.

Prezes Rady Ministrów powiedział, że Polska jest w trakcie zmiany paradygmatu gospodarczego. Dodał, że obecnie jednym z priorytetów rządu jest wizja naszego rozwoju, która powinna opierać się również o nasze przewagi konkurencyjne, talenty, innowacje czy technologie.

Zdaniem szefa rządu naszą słabością są trudności z komercjalizacją innowacji i wynalazków. Jak powiedział, musimy umiejętnie przekładać nasze pomysły i wynalazki na język praktyki gospodarczej. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie będzie wielkiej Polski bez wielkiego polskiego biznesu.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Conférence de presse conjointe d’Édouard Philippe, Premier ministre et de M. Li Keqiang, Premier ministre de la République populaire de Chine à Pékin

Read More →