Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Wyjaśnienie

By   /   July 13, 2018  /   Comments Off on Wyjaśnienie

Source: Poland Ministry of the Environment in Polish

Nieprawdziwe jest zawarte w tekście stwierdzenie „Ustawa ciągle w lesie”, odnoszące się do nowelizacji ustaw, które maja zwalczyć patologie w gospodarce odpadami. Minister Środowiska pracował nad projektami tych zmian od wielu miesięcy, a ustawy zostały uchwalone przez Sejm 5 lipca 2018 r. Obecnie trwają prace nad nimi w Senacie.

Informujemy, że Główny Inspektor Ochrony Środowiska nie zezwolił na przywóz do Polski jakichkolwiek odpadów komunalnych („śmieci”) z zagranicy. Odpady, o których mowa w artykule (błędnie nazywane „śmieciami” i „odpadkami”), to surowce wtórne, przywożone do Polski w celu dalszego ich przetworzenia lub unieszkodliwienia. Nie jest więc prawdą, że „lawinowo rośnie ilości śmieci, które zza granicy płyną do Polski”.

Ministerstwo Środowiska wyjaśnia także, że w sprawie tzw. zamku w Puszczy Noteckiej trwają postępowania kontrolne, a ich wyniki nie są jeszcze znane. Dlatego też nie jest prawdą, że „żadna ze służb (…) nie zdołała na razie dopatrzeć się jakiegokolwiek naruszenia prawa”.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

The 2018 DRL Allianz World Championship at BMW Welt on July, 28. One of the largest international drone racing series is coming to Munich.

Read More →