Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie dolnośląskim

By   /   September 8, 2018  /   Comments Off on Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie dolnośląskim

Source: President of Poland in Polish

Szef rządu podkreślił znaczenie inwestycji dla rozwoju regionu. To niezwykle ważne wydarzenie dla Dolnego Śląska, w szczególności dla wszystkich miast położonych wzdłuż drogi krajowej nr 8. Jak zaznaczył, ta droga bardzo często przez mieszkańców nazywana jest drogą śmierci. My chcemy, żeby to była droga bezpieczna, która tchnie nowe życie w południe Dolnego Śląska. By nie tylko przyciągała turystów do tych przepięknych ziem, ale również, żeby łatwiej można było stąd wywozić towary, tworzyć tutaj nowe miejsca pracy oraz otwierać nowe fabryki – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zwrócił także uwagę, że rozwój infrastruktury to część Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Premier przypomniał też, że dzięki działaniom Prawa i Sprawiedliwości utworzony został największy w historii III RP Fundusz Dróg Lokalnych. Dla porównania PO i PSL przez 8 lat wydały na drogi lokalne z budżetu państwa ok. 5 mld zł. To jest tyle, a nawet mniej, ile my, licząc też ten rok, wydamy na drogi lokalne, które doprowadzają do większych arterii – mówił.

Będą to drogi ku lepszej przyszłości Polski i Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki dziękując jednocześnie wszystkim inicjatorom tej inwestycji.

***

Droga krajowa nr 8 jest najdłuższą drogą w Polsce. Przebiega przez pięć województw: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i podlaskie. Stanowi też polski odcinek międzynarodowej trasy E67, łączącej Europę Środkową z Finlandią, oraz fragment trasy Via Baltica.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Greetings to 11th Open Russian Junior Martial Arts Games

Read More →