Loading...
You are here:  Home  >  Baltics  >  Current Article

Spotkanie z eurodeputowanymi w Strasburgu

By   /   September 13, 2018  /   Comments Off on Spotkanie z eurodeputowanymi w Strasburgu

Source: Poland Ministry of the Environment in Polish

Konferencja klimatyczna to wyzwania stojące zarówno przed rządem, jak i europarlamentarzystami. Dobra współpraca z Parlamentem Europejskim będzie jednym z narzędzi wspierania procesu klimatycznego na rzecz osiągnięcia porozumienia w Katowicach – zapowiedział minister Kowalczyk.

24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) będzie odbywać się w Katowicach od 3 do 14 grudnia br. To najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej.

Najważniejszym celem Prezydencji COP24 jest przyjęcie pełnego pakietu implementującego Porozumienie paryskie, a także innych decyzji, które wzmocnią wdrażanie konwencji klimatycznej.

Podczas spotkania jego uczestnicy rozmawiali także o realizacji Programu Czyste Powietrze. Dzięki programowi właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków oraz wymianę źródeł ciepła. Pozwoli to zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Budżet programu wynosi 103 mld zł.

MIL OSI

    Print       Email

You might also like...

Räumung im Hambacher Forst ist politisches Totalversagen von Bundes- und Landesregierung

Read More →