Premier Mateusz Morawiecki o rządowych inwestycjach kolejowych

Source: President of Poland in Polish

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że warto i trzeba modernizować każdą linię kolejową, tak jak tutaj między Ozorkowem a Łęczycą. Wyraził również nadzieję, że to wszystko będzie służyło obywatelom, którzy będą żyli na wyższym, europejskim poziomie

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że polityka rozwoju infrastruktury jest dla rządu bardzo ważna. Jak mówił, pracujemy nad odtworzeniem około dwudziestu linii kolejowych w różnych miejscach w Polsce, które są właściwie wyłączone z ruchu pociągów.

Szef rządu stwierdził także, że poczynione wydatki w ramach modernizacji kolei powinny w ciągu kilku lat zmienić możliwości komunikacyjne w Polsce.

****

Umowa na Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 16 na odcinku Ozorków – Łęczyca zakłada modernizację torów. Prace będą realizowane w ramach modernizacji linii kolejowej nr 16 Łódź Kaliska – Kutno. Wartość inwestycji wyniesie 129,5 mln zł netto, środki finansowe pochodzą z budżetu państwa. Czas realizacji prac zaplanowano na lata 2018 – 2022.

MIL OSI