Premier Mateusz Morawiecki na otwarciu Centrum Badawczo-Rozwojowego w Tarnowie

Source: President of Poland in Polish

Zdaniem szefa rządu, nowoczesna nauka to innowacyjność, badania i rozwój. Dążymy do tego, by być przy tym rozdaniu gospodarki światowej, w którym współczesna nauka będzie pokazywała jak adoptować rozwiązania chemiczne do świata biznesu – powiedział i zaznaczył, że bardzo ważna jest rola polskich firm, by inwestować w badania i rozwój oraz w naszych polskich młodych naukowców.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił też uwagę, że takie inwestycje to także nowe miejsca pracy oraz nowi inwestorzy.

Oby działania w kierunku innowacyjnej, współczesnej polskiej chemii doprowadziły nas do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego XXI wieku, który będzie produkował, badał, oraz wytwarzał najbardziej innowacyjne chemiczne produkty na świecie – powiedział premier Mateusz Morawiecki dziękując inicjatorom projektu.

***

Centrum Badawczo-Rozwojowe w Tarnowie będzie prowadzić badania oraz wdrażać najnowsze rozwiązania innowacyjne bazujące na zrównoważonym rozwoju oraz zajmować się ich opatentowaniem w celu zbudowania przewagi konkurencyjnej i podniesienia poziomu innowacyjności Grupy Azoty na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych.

MIL OSI