Premier Mateusz Morawiecki o umowie na śmigłowce Black Hawk: „Dbamy o nasze bezpieczeństwo i wzmacniamy polski przemysł”

Source: President of Poland in Polish

Cieszę się z tego zakupu, który świadczy o sprawności państwa polskiego, o jego sile finansowej i wykonywaniu zobowiązań sojuszniczych wobec NATO – zaznaczył premier. Śmigłowce będą wykorzystywane do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych. To  inwestycja w bezpieczeństwo polskiego państwa, która umożliwi lepszą współpracę z Policją i Siłami Szybkiego Reagowania państw NATO.
Zobacz film Premier Mateusz Morawiecki podczas podpisania umowy na dostawę śmigłowców dla Wojska Polskiego »

Mateusz Morawiecki podkreślił, że wyposażenie wojska w nowoczesny sprzęt stwarza miejsca pracy polskim pracownikom. Zakup ten jest ważny, ze względu na to, że bardzo wiele małych i średnich firm ma możliwość dostaw dla mieleckich zakładów – mówił szef rządu. Jak dodał, inwestycja jest połączeniem strategii rozwoju ze strategią zapewnienia bezpieczeństwa.
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że nowe śmigłowce gwarantują podwyższenie zdolności bojowych żołnierzy. Polscy specjalsi są bardzo dobrzy, zasługują na to, żeby dysponować najnowocześniejszym sprzętem – wyjaśnił.
Podpisana umowa jest pierwszym etapem współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu.

MIL OSI