Premier Mateusz Morawiecki: Dziękuję wszystkim służbom za sprawne prowadzenie akcji

Source: President of Poland in Polish

Zobacz film Premier Mateusz Morawiecki podczas sztabu kryzysowego na Podkarpaciu »

Premier odwiedził także kolejne miejsca dotknięte skutkami podtopień i powodzi w woj. podkarpackim, m.in. okolice rzeki Łęg, w miejscowości Ruda koło Stalowej Woli, gdzie strażacy umacniali wał przeciwpowodziowy oraz miejscowość Wrzawy w powiecie tarnobrzeskim, gdzie również trwała akcja przeciwpowodziowa. Szef rządu pojechał także do policjantów komisariatu wodnego w Krakowie.
Po wizytacji zalanych terenów premier Mateusz Morawiecki odbył odprawę sztabu kryzysowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Jak ocenił, działania służb są bardzo spójne i profesjonalne. Działamy też prewencyjne. Ważne jest, aby zapobiegać aniżeli później zmagać się ze skutkami – mówił.
Premier podziękował służbom – policji, wojsku i straży pożarnej – za ciężką pracę w ostatnich dniach oraz gotowość i koordynację, dzięki której udało się uniknąć wielu nieszczęść. Jak dodał, w związku z sytuacją pogodową na południu i na wschodzie kraju służby cały czas prowadzą dalsze działania w celu pomocy mieszkańcom terenów dotkniętych podtopieniami po ulewnych deszczach.

MIL OSI